-

Basketbol PDF Yazdır E-posta
ADANASPOR BASKETBOL ŞUBESİ

adanaspor basketbol.jpg 1970-1980 lı yıllarda birçok spor dalında faaliyet gösteren kulübümüz basketboldada uzun yıllar Adana'mızı temsil etmiştir. Bugün Sular'da bulunan kulüp binamızdaki müzemizde o yıllarda basketbolda aldığımız Anadolu Fuar kupaları müzemize süslemektedir.

1996 yılında sayın Uzan ailesi'ne futbol şubesini veren kulübümüz 1997 yılında basketbol ve briç şubelerini açarak faaliyete geçmiştir.

Adanaspor'da tuttuğunu koparan başkanımız Tevriz Dura, basketbolada el atarak 1. lige taşıyacağını söylemiştir. Bizlerde buna inanıyoruz.

Geçen yıl 1. grubu lider kapayan basketbol takımımız hedefini 2. lig olarak belirlemiştir. Adeta süper lig kulüpleri gibi yönetilen, yaşatılan basketbol takımımız hemen hemen tüm takımların arkasına aldığı belediyeler ve sponsorlarla da uğraş vermektedir.

Adana'mızı liglerde temsil etmeye çalışan basketbol takımımız bu yıl Çukurova'da bulabildiği tüm kaliteli sporcuları kadrosuna kattılar. Bununla da yetinmeyip kadroyu Amerikalı Andre Can Fultone ile güçlendirdiler.

Bölgesel ligden Türkiye Basketbol Ligi'ne alın teri ile çıkan takımımız bu yıl Adana'yı, Çukurova'yı temsil temektedir. Belediyelerimiz mutlaka ve mutlaka sponsor olmalılar...

Taraftarlarımız salonu doldurmalılardır,
Basınımız destek vermelidir.
Mülki amirlerimiz mutlaka bir salon yapıp takımımıza vermeleri gerekmektedir.
Bunlar olmayacak büyük işler değildir. 
O zaman haydi hep beraber elele önceBEKO Basketbol Ligi'ne, saygılar sunarız.


Adanaspor Kulübü Yönetim Kurulu

 

SPONSORLARIMIZBASKETBOL SPOR OKULLARI

Adanaspor Basketbol Takımı'nda Oynamak İster Misiniz?
Haziran/2016 Sizlerleyiz!
Bilgi: info@adanaspor.org.tr

 

SOSYAL MEDYA


Adanaspor Kulubu Resmi Web Sitesidir. Veriler izinsiz Kullanilamaz. Adanasporkulubu.Com.

Akademi Rehberi Universiteli Turbeyler